Spotkanie profilaktyczne Stop Oszustom – 17.11.2016

W miniony czwartek mieliśmy przyjemność organizować spotkanie profilaktyczne pt.: Stop Oszustom. Jak nie dać się oszukać ”, w Katowicach.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z metodami działania oszustów internetowych, finansowych, telefonicznych a także nieuczciwych sprzedawców i usługodawców. Przedstawione zostały również metody wyłudzania pieniędzy od osób starszych.

Naszym gościem była podinsp. Małgorzata Biernacka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Tematem tej prelekcji były typowe oszustwa, których ofiarami padają osoby starsze. Nie zabrakło też praktycznych porad dotyczących zabezpieczenia mieszkania przed kradzieżą.

Kolejne prelekcje poprowadziła Bożena Kultys-autorka książki „Stop Oszustom. – Jak nie dać się oszukać”. Tematem jej wykładów były kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci, oraz oszustwa popełniane z wykorzystaniem telefonu.

Mieliśmy również przyjemność gościć dwie Katowickie organizacje prorządowe: Fundację Lex Civis i Katowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowe ,,Dwójka”.

policja

pdf-poster